Životný príbeh Radima Passera 21. a 22. 7. 2022

Prijmite naše pozvanie a vypočujte si pútavý životný príbeh Radima Passera, ktorý zaznie na dvoch miestach:

Trnava

21. 7. 2022 v 18:00 hod.

Trnavská univerzita v Trnave

Hornopotočná 23

Piešťany

22. 7. 2022 v 18:00 hod.

Mestské kultúrne stredisko mesta Piešťany

A. Dubčeka 27

V príbehu sa napríklad dozviete, či sa viera v Ježiša Krista a podnikanie navzájom vylučujú, prečo sa stal úspešným podnikateľom, ako sa vyrovnal so smrťou milovaného prvorodeného syna alebo ako prežíval obdobie, keď jeho bývalí kolegovia zaplatili za jeho smrť.

O prednášajúcom

 

Radim Passer je majiteľom spoločnosti PASSERINVEST GROUP, ktorá sa stala jednou z najuznávanejších developerských spoločností na českom trhu. Je autorom administratívneho komplexu Brumlovka v Prahe 4. Ide o najväčší biznis park v Českej republike, ktorý sa stal sídlom spoločností ako Microsoft, O2 Czech Republic, ČEZ, HP, Moneta Money Bank, UniCredit a ďalších.
Jeho cesta k úspechu nebola vždy jednoduchá. Prešiel mnohými životnými skúškami, vrátane tej najťažšej, akej môže človek čeliť, a možno aj vďaka tomu si preusporiadal priority a zmenil svoj prístup k životu.

Vyrastal počas komunistického režimu a jediné, čo ho bavilo, bol šport.
Sníval o tom, že sa stane futbalistom. Po ukončení vysokoškolského štúdia na Stavebnej fakulte začal podnikať.

V roku 1993 sa oženil a dlhé roky sa s manželkou pokúšali o dieťa. Vytúžené dieťa sa narodilo v roku 1998. Vo veku 6 týždňov lekári diagnostikovali malému Maxíkovi vážny zdravotný problém, ktorý viedol k operácii. Maxík náročný zákrok úspešne prežil, ale pooperačné vyšetrenie magnetickou rezonanciou, žiaľ, odhalilo v jeho mozgu veľký nádor, ktorý bol neoperovateľný a nezlučiteľný so životom. O tri týždne neskôr prišli manželia Passerovci o svoje jediné dieťa.

Táto ťažká životná situácia priviedla Radima Passera na cestu viery a on uveril v Ježiša Krista. Podobne ako milióny iných ľudí ho vierou prijal za svojho Spasiteľa. Toto rozhodnutie zásadne zmenilo jeho súkromný život a celkový pohľad na svet. Podľa neho je to najlepšie životné rozhodnutie, aké doteraz urobil.

Strata syna však nebola jedinou ranou, ktorá ho v živote postihla, ale zažil ešte mnoho ďalších skúšok. Jeho najbližší spolupracovníci ho pripravili o obchod. Keď sa dozvedel, že si jeho vraždu objednali traja ľudia, žil so svojou rodinou niekoľko mesiacov v strachu. Do jeho života zasiahla vážna autonehoda, ktorú prežil vďaka veľkej Božej milosti. Prežíval zdrvujúcu bolesť z postupného rozpadu manželstva a bezmocnosť nad stratou šťastného detstva ich druhorodeného syna. V žiadnej z týchto náročných životných situácií však neprestal dôverovať Bohu.

Je vďačný Bohu, že našiel manželku, s ktorou získal späť svoje rodinné zázemie. V práci netrvalo dlho a on opäť zažil obchodný úspech firmy a rozhodol sa slúžiť svojím majetkom Ježišovi Kristovi, pričom sa považoval len za správcu majetku, nie za jeho majiteľa.

Založil neziskovú kresťanskú organizáciu Maranatha z.s., ktorej cieľom je šíriť úžasnú nádej večného života v Ježišovi Kristovi a oboznamovať ľudí s Božou láskou. Vďaka jeho nadšeniu vznikla aj kresťanská stredná, základná a materská škola Elijáš.

Napísal štvordielnu autobiografickú sériu kníh o svojich pádoch a vzostupoch s názvom 3 a ½ roka, ktorú si môžete zakúpiť v e-shope Maranatha.

Otázniky života ON-Line

Prednáškový cyklus Otázniky života ON-Line Sme radi, že ste zavítali na tieto prednášky aspoň touto formou z obrazoviek vašich počítačov, mobilov a tabletov. Pozývame vás aj na prednášky Otázniky...

Detský kútik

Potrebujete si niečo rýchlo vybaviť a neviete čo s deťmi? Chcete s deťmi zažiť niečo nové?    Príďte! Budeme sa im radi venovať.   Kde: Trojičné námestie, Trnava Kedy: Štvrtok 14. a 21. 7....

Zdravotné prednášky

Zaujíma vás vaše zdravie alebo sa chcete naučiť niečo nové? Radi by sme vás pozvali na sériu zdravotných prednášok s nazvom Ako žiť zdravo, ktoré sa budú konať 11. až 21. 7. 2022 vždy o 16:30 hod....

Životný príbeh Radima Passera 21. a 22. 7. 2022

Prijmite naše pozvanie a vypočujte si pútavý životný príbeh Radima Passera, ktorý zaznie na dvoch miestach:Trnava 21. 7. 2022 v 18:00 hod. Trnavská univerzita v Trnave Hornopotočná 23Piešťany 22. 7....

Dni zdravia

Chcete si nechať zmerať telesné hodnoty? Potom vás pozývame na Dni zdravia. Všetky merania a poradenstvo sú bezplatné. Na Dni zdravia sa nemusíte vopred objednávať, stačí navštíviť náš registračný...

Prednášky Otázniky života 11.-22. 7. 2022

O tom, ako je možné vnímať náboženstvo a samotné kresťanstvo, hovoria prednášky Otázniky života, ktoré si pre poslucháčov pripravujú študenti. Snažia sa hľadať odpovede na otázky, ktoré si možno...

Žijeme ve výjimečné době. Jen malá část biblických proroctví zůstala zatím nenaplněna. Následování Ježíše zůstává nejlepší volbou. To je zkušenost miliónů lidí v současném světě, a to je zkušenost i moje osobní.

Radim Passer